Blog - co nowego?

Bee Festyn 2024

Zapraszam Serdecznie na przyrodniczo-edukacyjny festyn, który organizujemy 21.04.2024. Oczywiście tematyka poświęcona owadom :)

today
remove_red_eye 126 odsłony

Dzień Jeża Pomagamy

Kolejna akcja dla Jeży, już niedługo Dzień Jeża. Możesz pomóc przez kupowanie.

today
remove_red_eye 179 odsłony

Darmowe sadzonki krokusów

today
remove_red_eye 346 odsłony

Nasiona roślin dla owadów zapylających, stwórz mini łąkę kwietną w ogrodzie

Stworzenie łąki kwietnej we własnym ogrodzie bywa czasochłonne, a efekty dopiero widać po dwóch latach. Ale to dzięki takim małym oazą dla owadów, możemy cieszyć się widokiem dzikich owadów zapylających, które nie poradzą sobie bez naszej pomocy. 

today
remove_red_eye 67 odsłony

Dlaczego miody mają różny kolor?

Od czego zależy barwa miodu? Dwa te same miody o różnej barwie? Czy pszczelarz nas oszukał? 

today
remove_red_eye 99 odsłony

Właściwości miodu gryczanego, czy jest lepszy od miodu manuka?

Właściwości miodu gryczanego, czy jest lepszy od miodu manuka? Jest takie znane przysłowie: „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Bardzo dużo pisze się o wspaniałych właściwościach miodu manuka, jego popularność stała się zgubą dla tego miodu. Ilość fałszowanego miodu manuka jest olbrzymia, cena porażająca. A co z naszymi rodzimymi miodami? Są gorsze? Chciałabym przybliżyć nasz miód gryczany, bo według naukowców jest równie wartościowy, co miód manuka, a niektórzy twierdzą, że jest lepszy.

today
remove_red_eye 170 odsłony

Plaster miodu

Każdy słoik to unikatowy, wyjątkowy plaster miodu. Który zawiera drobinki pyłku, pierzgi. W 100% wykonany przez pszczoły. Pyszny i zdrowy. Dla małych jak i dużych łakomczuszków. 

today
remove_red_eye 99 odsłony

Fałszowanie miodu

Każdy z nas pewnie już słyszał o fałszowaniu miodu. Na ten temat można znaleźć wiele artykułów, opinii itp. Często od tego nadmiaru, konsument jest zagubiony, nie wie jak odróżnić prawdziwy miód od sztucznego.

today
remove_red_eye 158 odsłony

Zdrowie rodziny według pszczelich zasad

Życie pszczół jest niesamowite i możemy się wiele od nich nauczyć. W jednym ulu może znajdować się do 50 tysięcy tych małych skrzydlatych pracusiów. Jak radzą sobie pszczoły z wirusami, bakteriami, czy grzybami w tak dużej populacji? Jaką dietę stosują pszczoły? Czy naprawdę pszczoły jedzą kiszonki?

today
remove_red_eye 40 odsłony

Jak powstała idea beenaturalnie

Beenaturalnie to naturalnie zdrowe, wytwarzane z etyką pszczelarską i miłością do owadów.

today
remove_red_eye 43 odsłony