Darmowe sadzonki krokusów – konkurs
Wrzesień to czas sadzenia krokusów, przyłącz się z nami? Dla wielu dzikich owadów zapylających ciągłość w dostępie pożytków jest być, albo nie być. Pszczoła miodna magazynuje swój pokarm, ale dzikie pszczoły, trzmiele i inne potrzebują nektaru, czy pyłku na bieżąco. Brak nektarujących roślin skutkuje ich śmiercią?
Wczesna wiosna jest ciężkim czasem dla Matki Trzmieli. Budzi się ona sama ze „snu zimowego” i tworzy od początku nowe gniazdo dla swojej rodziny. Wykonuje wszystkie czynności: przygotowuje gniazdo, zbiera pyłek, nektar i wychowuje pierwsze pokolenie trzmieli robotnic??. Często opowiadacie mi, jak widzieliście olbrzymiego trzmiela. To właśnie wczesną wiosną spotykamy Matki Trzmieli, są one większe i często patrolują obszar, aby znaleźć odpowiednie miejsce na założenie gniazda.
Uwaga: zmiana daty zakończenia akcji. Akcja kończy się 12 września 2022. Regulamin poniżej:
Regulamin akcji pomoc dzikim zapylaczom na Facebook’u
„Miejsce przyjazne owadom zapylających”
§1 Postanowienia ogólne
- Akcja na Facebook’u (zwana dalej „Konkursem”) jest organizowany na zasadach określonych niniejszym regulaminem (zwanym dalej „Regulaminem”) i zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa polskiego.
- Organizatorem Akcji “Miejsce przyjazne owadom zapylającym” jest Gospodarstwo Pasieczne Miody Ibrona, z siedzibą w Puszczykowie, ul. Wierzbowa 16.
- Cele akcji:
- stworzenie miejsca przyjazne owadom,
- zwiększenie pożytku dla owadów zapylających,
- zwiększenie świadomości , jak ważne są dla nas owady zapylające,
- zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas natury oraz jej ochrony.
- Akcja (zwana dalej „Konkursem”) prowadzona jest na oficjalnym Profilu “Gospodarstwo pasieczne Miody Ibrona” @beenaturalnie, w społecznościowym portalu Facebook.
- Przedmiotem Akcji są cebulki krokusów.
- Finał akcji opiera się na wyłonieniu 20 osób, którzy otrzymają sadzonki krokusów, po wykonaniu poniższych czynności.
- Każdy uczestnik, który chce wziąć udział w losowaniu, musi polubić fanpage @beenaturalnie oraz polubić i udostępnić post akcji.
- Konkurs nie stanowi gry losowej w rozumieniu ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2009 r. Nr 09, poz. 1540, z zm.).
§2 Uczestnicy
- W Konkursie mogą brać udział osoby pełnoletnie, które:
- najpóźniej w dniu rozpoczęcia Konkursu ukończyły 18 lat,
- posiadają konto w serwisie Facebook,
- są fanami lub obserwatorami profilu Gospodarstwo pasieczne Miody Ibrona na Facebooku,
- polubią oraz udostępnią post akcji na facebooku.
- w dniu dokonania zgłoszenia do Konkursu posiadają miejsce stałego zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
- Uczestnikami Konkursu są osoby, które spełnią warunki opisane w niniejszym paragrafie w ust. 1-7 (zwane dalej „Uczestnikami”).
- W Konkursie nie mogą uczestniczyć najbliższa rodzina lub pracownicy.
- Dane Uczestników Konkursu będą przetwarzane w celach przeprowadzenia Konkursu i przekazania nagród Laureatom.
- Dane osobowe Uczestników podlegają ochronie zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2015 r., poz.2135 ze zm. – dalej ”u.o.d.o.”),) i będą wykorzystywane wyłącznie do celów przeprowadzenia Konkursu. Administratorem danych osobowych jest Organizator.
- Przystępując do Konkursu Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie przez Organizatora swoich Danych Osobowych w celu przeprowadzenia Konkursu i wyłonienia laureata
- Podanie danych osobowych jest dobrowolne.
- Dane Osobowe będą przetwarzane i wykorzystywane przez Organizatora wyłącznie dla celów wskazanych w Regulaminie.
§3 Zasady udziału w Konkursie
- Aby wziąć udział w Akcji (Konkursie), należy być obserwatorem lub polubić naszą stronę na Facebooku „Gospodarstwo Pasieczne Miody Ibrona” @beenaturalnie, polubić i udostępnić post akcji na Facebooku.
- 12 września rozlosujemy 20 osób, które otrzymają sadzonki krokusów, lista osób zostanie udostępniona na Facebooku.
- Preferowany odbiór osobisty w siedzibie organizatorów: ul. Wierzbowa 16, 62-040 Puszczykowo.
- Jest również możliwość wysyłki pocztą polską, koszt wysyłki ponosi uczestnik Akcji/konkursu, wysyłka wg cennika Poczty Polskiej.
- Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją i zgodą na następującą klauzulę:
- „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji konkursu (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych).”
- Biorąc udział w Konkursie Uczestnik potwierdza, że:
- akceptuje warunki Regulaminu Konkursu;
- wyraża zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska, a także pseudonimu używanego na Facebooku przy ogłaszaniu wyników Konkursu, jako Laureata Konkursu.
- Organizator zastrzega prawo do moderowania treści na Facebook’u związanej z konkursem (odpowiedzi, opisów, komentarzy) dodawanych przez Uczestników, jeżeli w odczuciu Organizatora mogą one być sprzeczne z prawem, regulaminem portalu Facebook.com, niniejszym Regulaminem, dobrymi obyczajami, obrażać uczucia lub prawa innych osób, zawierać treści pornograficzne bądź drastyczne, naruszające interes i dobre imię Gospodarstwo Pasieczne Miody Ibrona bądź nie związane z Konkursem. Zabronione jest zamieszczanie przez Uczestników linków bądź odnośników czy też adresów URL do innych stron internetowych.
§4 Komisja
- Celem zapewnienia prawidłowej organizacji i przebiegu Konkursu, a w szczególności w celu dokonania oceny prawidłowości zgłoszeń do Konkursu oraz dokonania wyboru zwycięzców Konkursu, Organizator powoła Komisję Konkursową („Komisja Konkursowa”).
- W skład Komisji Konkursowej wejdą trzy osoby delegowane przez Organizatora.
- Komisja konkursowa podejmuje decyzje zwykłą większością głosów.
§5 Nagrody
- Nagrodą dla Laureatów Konkursu – każda rozlosowana osoba, otrzyma ok 6-7 sztuk cebulek krokusów, w zależności od wielkości sadzonki.
§6 Ogłoszenie wyników Konkursu
- Informacja o Laureatach Konkursu, wraz z podaniem imienia i nazwiska ( także pseudonimu – jeżeli takiego używa), zostanie opublikowana przez Organizatora po rozstrzygnięciu Konkursu w dniu 12.09.2022r. na profilu Gospodarstwo pasieczne Miody Ibrona, znajdującej się na stronie: www.facebook.pl.
- Dodatkowo Laureaci zostaną poinformowani poprzez wiadomość przesłaną przez Organizatora Konkursu za pośrednictwem www.facebook.pl.
§7 Wydanie nagród Laureatom
- Zwycięzca Konkursu zostanie poinformowany o zwycięstwie w Konkursie przez oznaczenie na serwisie Facebook.
- O sposobie odbioru Nagrody, zwycięzca zostanie poinformowany w prywatnej wiadomości otrzymanej za pośrednictwem serwisu Facebook, o której mowa powyżej
- Odbiór nagrody można dokonać w siedzibie: ul. Wierzbowa 16, Puszczykowo.
- Jest możliwość wysyłki, płatność za wysyłkę po stronie odbiorcy.
- W związku z tym, że ogłoszenie zwycięzcy Konkursu oraz kontakt ze Zwycięzcą w celu odbioru nagrody odbywać się będzie głównie za pośrednictwem serwisu Facebook, każdy Uczestnik Konkursu jest zobowiązany posiadać aktywne konto w serwisie Facebook co najmniej od dnia 1 stycznia 2020 roku.
- Za wygrane nagrody nie przysługuje ekwiwalent pieniężny.
- Laureat nie może żądać wymiany wygranej nagrody na inną nagrodę.
- Laureat nagrody może odmówić odbioru przyznanej mu nagrody.
§9 Postanowienia końcowe
- Niniejszy Regulamin stanowi jedyny dokument określający zasady Konkursu. Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają wyłącznie charakter informacyjny.
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek problemy techniczne leżące po stronie Uczestnika, mające wpływ na wypełnienie warunków uczestnictwa w Konkursie.
- Organizator informuje, że Konkurs nie jest w żaden sposób ani w żadnym zakresie sponsorowany, popierany, przeprowadzany, administrowany ani stowarzyszony z serwisem Facebook dostępnym w sieci komputerowej Internet pod adresem URL: http://www.facebook.com/ (dalej: „Facebook”) ani z nim związany.
- Facebook, są to zastrzeżone znaki towarowe, ich użycie na potrzeby konkursów następuje tylko zgodnie z postanowieniami regulaminów serwisu społecznościowego Facebook. Konkurs nie jest w żaden sposób związany z serwisem Facebook, serwis ten nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowy przebieg Konkursu. Organizator zobowiązany jest zwolnić Serwis Facebook z wszelkiej odpowiedzialności związanej z niniejszym konkursem, w tym w szczególności z jakiejkolwiek odpowiedzialności względem jego uczestników.